2010. április 27., kedd

-Állatkert a poggyászomban

van egy fura hülyeségem, egyszerre több könyvet is olvasok, a Pantaleonnal párhuzamosan Durelltöl olvastam,
úgy tudnám elmagyarázni olyan mintha, két szappan operát is néznék egyszerre,
az egyik a 16-18 év kor határos kategóriát súrolja, a másik a családi vagy ismeretterjesztő csatornán sugárzottak színvonalát

Gerald DURRELL ÁLLATKERT A POGGYÁSZOMBAN

A neves angol zoológus valamikor az ötvenes évek közepén elhatározta, hogy korábbi "kicsiben" való állatgyűjtése helyett saját állatkertet alapít. Az anyaggyűjtést már jól ismert terepen végezte, az akkor még gyarmati státuszú nyugat-afrikai Brit-Kamerunban. Hat hónapot töltött régi ismerőse, a "Bafut Fonja" vendégeként a füves felföldi kis bennszülött királyságban, majd gazdag zsákmánnyal, csinpánztól óriáskígyókig terjedő gyűjteménnyel hajón tér haza Angliába, ahol akkoriban még csöppet sem örültek egy felajánlott magánállatkertnek, így az végül Jersy szigetén, a szerző saját vállalkozásaként jött létre.

A kötet nagy része a különféle állatok begyűjtése körül bonyodalmak, az állatokkal járó sok-sok bajlódás, néha mulatságos kalamajka leírása. Az örökké csintalan majmok mellett humoros főalak a korlátlan szeszmennyiséget ivó Fon, s kijut a humoros-ironikus csipkelődésből a szerző feleségének, valamint Bill nevű fiatal és bohó segítőtársnak is, de talán éppen, mivel a könyvben viszonylag kevés a hozzájuk hasonló szereplő, Durrellnek ez a kötete haloványabb az eddig olvasottaknál.

Legeza Ilona

Forrás

saját szavaimmal olyan, mintha egy kinyomtatott blogot olvasnák, a bejegyzések más más hangulatúak, annyira szép leírások vannak benne,
látom magam előtt a fürdőző vízhordó fiút,
kezemen érzem a kis állatok bundájának puhaságát,
várom a Georgina a pávián ujjabb áldozat....

-Pantaleón és a hölgyvendégek

P. azt hiszem 2hete elment foci meccsre, a helyi csapat idegenben játszott és kellettek a lelkesítők, itthon megjegyezte
milyen szép játszóteret látott és, hogy milyen jól érezte volna magát Mandi, és legközelebb majd elviszi
igaz hogy akkor Sztellát is viheti addigra megnő akkorára és élvezné ő is ,
elgondolkodott és rájött hogy akkor ha két lánnyal menne a focimeccsből semmit sem látna,
meg említettem amióta megvannak a lányok én nem igazán tudtam kikapcsolódni,
a vége az lett olvassak nyugodtan,


A könyvespolcomon ismét, szaporodott az elolvasott könyvek távbora,

Mario Vargas Llosa: Pantaleón és a hölgyvendégek

"A kalandos életű író Mario Vargas Llosa egyik legismertebb alkotása a Pantaleón és a hölgyvendégek című regénye. A még „fiatal” szerző ebben a művében a perui hadsereget, a prüdériát, és a vallási fanatizmust figurázza ki mesterien.
Finom, szellemes humorral szövi a történetet, néhol vaskos, pajzán tréfákkal színezve. Természetesen ebből a művéből sem maradhat ki a drámai szál, vagy a romantika, melyek a kellő időben izgalmat csempésznek a regénybe.

Pantaleón Pantoja százados a perui hadseregben teljesít szolgálatot. Felettesei előtt ő testesíti meg az ideális katonát: kötelességtudó, alapos, szorgalmas, és mindig teljesíti a parancsokat. Éppen ezért szeretik rábízni a legkényesebb feladatokat is, mint például a hölgyvendég-szolgálat megszervezése.
Erre a szolgálatra nagy szükség is van, hiszen a perui hadsereg hős katonái a fülledt amazonasi dzsungelekben nem tudják máshogy levezetni a feszültséget, ami kötelességük teljesítése közben felgyülemlik, csak a bennszülött nők nem éppen kedves meggyőzésével arról, hogy milyen szimpatikusak is a katonák nekik: egyszóval a bennszülött nők megerőszakolásával.

Ezen tevékenységük persze nem nagyon tetszett a bennszülötteknek (a férjeknek legalábbis biztos nem…), így egyre több panasz érkezett a főparancsnokságra a visszaélésekről. A vezérkar pedig zseniális ötlettel állt elő. Létesíteni kell egy speciális szolgálatot a katonaságon belül, amely, persze csakis a legnagyobb titoktartás mellett, hölgyvendégekkel látja el a sok kis szétszórt helyőrséget.

Nos, a feladatot természetesen „hősünkre” bízzák, akinek kötelességtudata nem hagyja, hogy visszautasítsa a megbízatást, mely ellen pedig minden porcikája tiltakozik. Persze a történet elég rövid és borzasztó unalmas is lett volna, ha hősünk hallgat a megérzéseire…

Neki is lát, hogy legjobb tudása szerint megszervezze a hölgyvendég-szolgálatot. Statisztikák és kimutatások készülnek a perui katonák szexuális életéről, úgy mint „házasélet-jellegű szolgáltatások” számának igénye havonta, vagy időigény szolgáltatásonként.
A felmérés eléggé megrémíti Pantaleónt, hiszen több mint 8000 katonának kéne havonta 12-szer egyenként 30 perc időtartamú szolgáltatást nyújtania (persze igazából nem neki…). Ezek a hatalmas számok sem jelentenek azonban leküzdhetetlen akadályt a csinovnyik-szorgalommal megáldott századosnak, aki lassan de biztosan kiépíti a hölgyvendég szolgálatot.

Sajnos azonban sem a hadsereg „eszményeivel”, sem az álszent helyeik gondolkodásával nem összeegyeztethető egy ilyen jellegű szolgálat, és az egyre szaporodó összetűzések a szórakoztató, pikáns felszín alatt folyamatosan növelik a feszültséget. Mintha mindez nem lenne elég, Pantaleón eddig nyugodt magánélete is pokollá válik, így már elkerülhetetlen, hogy a feszültség kitörjön.

A regény minden tekintetben kitűnő szórakozást nyújt. Aki a könnyed, nevettető olvasmányt szereti, az ugyanúgy megtalálja a számítását, mint aki egy kis romantikára vagy drámára vágyik. Mario Vargas Llosa mesterien ötvözi a műfajokat, és egészen a végkifejletig lebilincseli az olvasót."

Bretz Győző

forrás

az én szavaimmal
a történet tényleg jó, bizarr és pihent,
egy egész állam hadseregének szexuális kiszolgálásának megszervezése titokban,
ettöl függetlenül párhuzamosan kezd egy vallási szekta féle is kinőni, a könyv végére egyik megbukik a másik tovább él

a főszereplő nagyon szögletesen katonásan gondolkodó,
néha nem tudom eldönteni, fejében zajlanak összekeveredve a párbeszédek, vagy mind ha osztott képernyőn egyszerre néznék két beszélgetést
figyelni kell hogy megértse az ember

-szalma vagyok

P. jelenleg külföldön tartózkodik üzleti okokból,
én meg a két jánnyal itthon, könnyen vagyok az eső miatt és mert már régvolt, előkerült a dvd lejátszó, mint bébiszitter Mandi igényeinek épp elég
Sztella pedig elszórakoztatja magát, fel-alá robog és közbe, koldul egy kocka uborkát vagy sajtot

eszembe jutott, leírom azokat a dolgokat ami már régóta az agyamba vannak, de le kéne fényképeznem a hozzá fűződőket, csak betűvel nem az igazi,
a fényképezőgép viszont szintén külföldön tartózkodik üzleti okokból;)

de majd a csak betűs bejegyzéseket előszedem a bucimból,

2010. április 21., szerda

-szinonima

a sziszifuszi munka= porszívózol, miközben egyéves tipegő gyermeked segít, és közben szikkadt kiflit eszik

makacs folt a szőnyegen = gyereked nyálas kiflivel/baba piskótával, próbálja kiradírozni a szőnyeg mintáját

diéta vége= hányás miatt 2napig szigorúan, krumplin, rizsán, almán, tartott gyereket férj megeteti paradicsomos hallal és kenőmájas kenyérrel

2010. április 12., hétfő

-Státusza 1 éves


Sztella

az egyéves státusz vizsgálat eredménye

magasság 76cm
súly 9850g
ha megitta volna a kisasszony a reggeli tápit akkor meglett volna a tíz kg (:)
foga 8

2010. április 3., szombat

- Bőgős film

sírni kell de nem megy,
akkor elővesz az ember lánya egy Bőgős fimet,
de mi van ha nem is tudja, hogy bőgni kell, és úgy fut bele
az eddigi legjobban megrázó film, /amit a kis elefánt halálát bemutató természet film óta láttam/ az most jött szembe velem
ennyire már rég bőgtem, pláne egy filmen, nem tudok úgy a lányaimra nézni, hogy el ne pityeredjek.

Pedig azt hiszem kemény vagyok, aki nem bőg minden szentimentális taknyon.

2010. április 2., péntek

-húsvét


Kellemes Húsvétot!







a képek a múlt hónapban készültek rokonlátogatáskor

2010. április 1., csütörtök

-Óraállitás eredménye -1 óra

A hétvégi óra átállítás, eredménye Mínusz egy Óra.

Nem csak képletesen, ténylegesen. Szombaton este tíz előtt el csöndesedet a ház, a család többi tagja jó ízűen durmolt, a nagyobbik lány még a nyálát is csorgatta. Már beállítottam az elalvás kapcsolót a tv, amikor eszembe jutott az óra állítás. Erőt vettem magamon és elkezdtem átállítgatni az órákat, nem volt nagy munka 2 darab van a lakásba, a szobába egy digitális óriás számú/ sötétbe is lebírom olvasni szemüveg nélkül és bevilágítja a szobát mint irány fény/, és a konyhába egy fali /itt nézem hogy neki kéne állni az ebédnek, megfőtt e a tészta, tojás/ átállítottam az órákat, és elvonultam aludni, éppen elhelyezkedtem és be melegedet a paplan rajtam amikor a konyhában valami csörrent és puffant.

A falióra nem tudta feldolgozni, hogy elvettem egy órát az életéből és öngyilkos lett. Az élet jelenségei megszűntek nem ketyeg tovább.
Tegnap három napi gyász és hiány érzet után, beszereztem egy T-Gazdaságos órát, ezer forint volt és mutatja az idő.